Aktualności

 • 9 września 2021

  Pokaz specjalny na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Kazimierzu Dolnym

  "Dziennik obserwatora" został zaprezentowany publiczności Festiwalu Kultury Żydowskiej "Pardes". Pokaz odbył się 9 września przy okazji prezentacji filmu "Jacek Sroka. Czeluść Działoszyc" w ramach współpracy festiwali Pardes i ON ART.  Co roku w Kazimierzu Dolnym nas Wisłą odbywają się wydarzenia związane z popularyzacją kultury żydowskiej, a jednym z elementów programu jest włąśnie pokaz filmów o sztuce. 

   

 • TVPkultura.jpg

  "Dziennik obserwatora" premierowo w TVP Kultura

  Zapraszamy na wyjątkową, bo pierwszą, emisję filmu "Dziennik obserwatora" na ekranie TVP Kultura w poniedziałek 11 XI o godzinie 00:46. (46 minut po północy).
  Po 2 latach dystrybucji festiwalowej, film obsypany międzynarodowymi nagrodami oraz zwycięzca GRAND PRIX 2018 na Przeglądzie Filmów o Sztuce w Zakopanym, zostanie pokazany na kanale tematycznym Telewizji Polskiej. Emisja jest efektem umowy licencyjnej zawartej między TVP, a producentem grafiQa Elzbieta Migoń.

 • obserwator.png
  17.04.2019

  "Dziennik obserwatora" w selekcji Fine Arts Film Festival w Kalifornii

  "Dziennik obserwatora" znalazł się w selekcji głównej 6 edycji Fine Arts Film Festival 2019 w Venice oraz San Pedro (USA). FAFF odbywający się w dniach 24-26 maja w Kaliforni, prezentuje najlepsze filmy o sztuce z całego świata. 

 • 1.03.2019

  Pokaz specjalny w kinie Mikro

  1 marca 2019 w krakowskim kinie Mikro miał miejsce pokaz specjalny "Dziennika obserwatora" zorganizowany przez krakowski oddział Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 • szolnok_01_resize.jpg
  20. października 2018

  Diary of a Beholder - nagrodzony na ATAFF 2018 w Szolnok ( Węgry)

  Film "Dziennik obserwatora" został nagrodzony na Alexandre Trauner Art Film Festival w Szolnok na Węgrzech. Film w konkursie głównym zajął trzecie miejsce.

 • silver[1].png
  5. paździenika 2018

  Dziennik obserwatora wybrany do East Silver Market 2018.

  Organizowany od lat przez Czeski Instytut Filmu Dokumentalnego East Silver Market 2018 odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie. 

 • bapcine2018.png
  30. września 2018

  Diario de un observador - na Festiwalu Filmu Polskiego w Buenos Aires

  Dziennik obserwatora - w oficjalnym programie 5. edycji Festiwalu Filmu Polskiego w Buenos Aires. Festiwal odbędzie się w dniach 4-10 października w ramach Argentyńskich Dni Kultury. Tegoroczna edycja wzbogaca obchody stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród wybranych fabuł i dokumentów znalazły się filmy, które otrzymały wiele międzynarodowych nagród.

 • sholnok.png
  29. września 2018

  Diary of a Beholder - w selekcji ART|FILM Festival 2018 na Węgrzech

  Festiwal filmów o sztuce odbędzie się w dniach 16-21 października 2018, w Szolnok. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy gościc będą min. reżysera Petera Greenawaya oraz scenografów: Allana Starskiego, Didiera Naerta i László Rajk...

 • diario.jpg
  5 sierpnia 2018

  Diario de un observador

  Dobiegają końca prace nad kolejną wersją napisów do naszego filmu. Aktualnie film można było oglądać z napisami w językach: angielskim, chińskim i francuskim. Napisy w języku hiszpańskim to kolejny etap przygotowań do dystrybucji filmu w krajach hiszpańskojęzycznych.

 • onart.jpg
  15 lipca 2018

  Dziennik Obserwatora na festiwalu ON ART 2018

  Pokaz filmu Dziennik Obserwatora zakwalifikowanego do konkursu głównego festiwalu ON ART odbędzie się 31 lipca w Bydgoszczy na Placu Teatralnym o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów festiwalu.

   

 • OFFzaproszenie.jpg
  4 maja 2018

  Dziennik Obserwatora w Miasteczku filmowym NETIA OFF CAMERA

  5.05 na placu Szczepańskim w Krakowie, w ramach Miasteczka Filmowego tegorocznej edycji NETIA OFF CAMERA odbędzie się prezentacja Dziennika Obserwatora w dystrybucji Vimeo On Demand . W namiocie Film in Małopolska będzie można oglądnąć fragmenty filmu oraz  otrzymać VOUCHER na bezpłatne wypożyczenie naszej produkcji z VIMEO.COM. Dla gości festiwalu przygotowaliśmy 100 bezpłatnych wypożyczeń. Zapraszamy od godziny 11-18.

 • Zakopane2018.jpg
  14 kwietnia 2018

  GRAND PRIX na PFoS Zakopane 2018

  Jury w składzie: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zofia Gołubiew, Jan Wierzejski, Beata Majcher, Lidia Rosińska-Podleśny oraz Sławomir Idziak, jednogłośnie przyznało nagrodę Grand Prix filmowi Dziennik Obserwatora na tegorocznym 21. Przeglądzie Filmów o Sztuce w Zakopanym.  Dokument o malarzu i grafiku Jacku Sroce został uhonorowany statuetką i nagrodą finansową w wysokości 10 tys zł. W tym roku na festiwal nadesłano 161 filmów, z których Jury wybrało 31 produkcji biorących udział w konkursie głównym. 

 • vimeoVOD.png
  20.04.2018

  Zobacz cały film "Dziennik Obserwatora" w opcji Video na życzenie.

  Film Dziennik Obserwatora jest dostępny publicznie tylko w dystrybucji festiwalowej aż do maja 2019 r. Dla widzów, którzy chcieliby zobaczyć film już dziś, oferujemy możliwość obejrzenia go online w wersji HD za pośrednictwem płatnej platformy Vimeo VOD. 

 • logo.jpg
  30 marca 2018

  Dziennik Obserwatora na PFoS Zakopane 2018

  Dziennik Obserwatora został zakwalifikowany do konkursu 21. Przeglądu Filmów o Sztuce.  Przegląd jest wydarzeniem, na którym wychowały się pokolenia pasjonatów sztuki nie tylko filmowej. 

   

 • poster_www_PL_chicago_mini.jpg
  9 października

  Dziennik Obserwatora na festiwalu w Chicago

  Dziennik obserwatora znalazł się w głównej selekcji Festiwalu Polskich Filmów w Chicago. W programie tej imprezy znajdzie się blisko 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji, które widzowie będą mogli obejrzeć w dniach 4-19.10 W tym czasie będzie trwał plebiscyt na najciekawszy film fabularny i dokumentalny. 

 • MG_5933.jpg
  3 czerwca 2017

  Pokaz filmu "Dziennik Obserwatora" w Muzeum Górnośląskim 3.06.2017

  3 czerwca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbędzie się uroczyste zakończenie wystawy: "Przypadki i interwencje Jacka Sroki". Jednym z elementów finisażu będzie pokaz specjalny filmu "Dziennik Obserwatora"...

 • zaproszenie_www[1].jpg
  23 maja 2017

  Dziennik Obserwatora - pokaz specjalny w Krakowie 26.05.2017

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pokaz specjalny filmu DZIENNIK OBSERWATORA, który odbędzie się w piątek 26.05.2017 o godzinie 18.30 w KINIE MIKRO przy ul. Lea 5 w Krakowie.

  Pokaz jest organizowany przez Muzeum Narodowe w Krakowie i połączony z wcześniejszym oprowadzeniem kuratorskim po wystawie "POTĘGA AWANGARDY", która w tym tygodniu zakończy sie w Kamienicy Szołayskich. Oprowadzi kuratorka wystawy Magdalena Czubińska. Towarzyszyć jej będzie autor jednej z eksponowanych na wystawie prac, malarz i grafik Jacek Sroka...

 • statuetki2.jpg
  10 maja 2017

  Wielki sukces "Diary of a beholder " w Hamburgu!

  10 maja 2017 w Hamburgu odbyła się Gala World Media Festival 2017. Tak jak zapowiadano "Diary of a Beholder" otrzymał statuetkę "intermedia-globe GOLD". Statuetkę odebrali Jarosław Migoń ( scenarzysta, reżyser, producent) oraz Francisco Bassignana Ravinet (Krakovia Producciones - koproducent). Ale to nie był koniec emocji bowiem film został nagrodzony jeszcze dwukrotnie. Statuetką "intermedia Special Award - MAGIC EYE" oraz "intermedia-globe GRAND AWARD". To jedyny film dokumentalny, który otrzymał tyle nagród i pierwszy film z Polski i z Krakowa, który został tak doceniony przez jury World Media...

 • intermedia-Globe GOLDforDiaryOfAbeholder[1].png
  25 kwietnia 2017

  Złoty Glob na World Media Festival 2017

  Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie z Hamburga."Gratulacje - DZIENNIK OBSERWATORA jest zwycięzcą tegorocznej edycji World Media Festival! Przekażcie dobre wieści .. " i to właśnie czynimy! Nasz film zdobył najwyższą nagrodę w kategorii DOKUMENT: SZTUKA. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się ...

 • IMG_4823.JPG
  5 luty 2017

  Koniec postprodukcji

  Motion Trio koncertuje we Francji. Ostatnie szlify z Michałem, który w wolnych chwilach zdalnie przez sieć dosyła ostatnie miksy. Można uznać że realnie kończymy pracować nad filmem. Kolej na kolorystykę obrazu Tomka Poznańskiego, tłumaczenia i napisy, za które odpowiedzialna jest Dorota Wąsik. Tłumaczenie wymagające bo język nieprzeciętny. :)

 • IMG_4689.JPG
  18 stycznia 2017

  Rozpoczynamy udźwiękowienie

  Marcin szlifuje muzykę, która jest już w 98% gotowa. Cały materiał wędruje do studia MAQ RECORDS, gdzie Michał Rosicki z ekipą rozłoży dźwięk na części pierwsze i poskłada wszystkie elementy w całość.

 • IMG_4484[1].jpg
  20 grudnia 2016

  Montaż w toku.

  Po kilku tygodniach prac (na szczęście nie non stop) film zamyka się w całości, która trwa 97 minut. Ze względu na plany festiwalowe film zostanie skrócony do 62 minut. Marcin Gałażyn pracuje nad muzyką. Utwory akordeonowe w większości będą zagrane od nowa. Do scen domowych muzyka będzie zupełnie w innym klimacie. Musimy się spieszyć bo Motion Trio rozpoczyna trasę koncertową we Francji po 20-tym stycznia, tak więc muzyka musi być gotowa do zmiksowania wcześniej.

 • IMG_4763.JPG
  1 grudnia 2016

  Etap postprodukcji rozpoczęty

  Plany zdjęciowe zakończone. Materiały zgrane. Rozpoczynamy postprodukcję, która potrwa do stycznia 2017. Chcemy zdążyć na selekcje do KFF. Za montaż odpowiedzialny jest Jarek Migoń przy współpracy z Tomkiem Tomaszewskim. Dźwięk postprodukuje Michał Rosicki i studio MAQ RECORDS.

 • IMG_4408.JPG
  15 listopada 2016

  Ruszyły zdjęcia do Dziennika Obserwatora

  Rozpoczęły się zdjęcia na planie "Dziennika Obserwatora". Przez 8 dni realizowane będą sceny w domu artysty. Planowane są też sceny w Krakowskiej Filharmoni, w lini tramwajowej nr 20, sesje zdjęć poklatkowych na ulicach Krakowa. Na planie zgrana ekipa: Piotr Trela, Kamil Lampart, Tomasz Stańco, Mirek Gibas, Edyta Lichota, Kuba Szumowski i Jarosław Migoń. 

 • krakoviaproducciones[1].png
  10 listopada 2016

  Mamy koproducenta

  Zakończyły się rozmowy z potencjalnym partnerem. Film zostanie wyprodukowany w koprodukcji Polska (Jarosław Migoń/grafiQa Elżbieta Migoń) - Chile (Krakovia Producciones).