O Twórcach

Film jest zrealizowany w koprodukcji Polska-Chile. Producentem jest Jarosław Migoń odpowiedzialny także za scenariusz i reżyserię. Koproducentem ze strony polskiej jest Elżbieta Migoń - grafiQa, ze strony chilijskiej Francisco Bassignana Ravinet - Krakovia Producciones. Za kamerą stanął Piotr Trela.

 

grafiQa

Krakowska firma, założona przez Elżbietę Migoń, działa na rynku od 2010 roku i jako producent krótkich form filmowych, opraw graficznych i serwisów internetowych wyprodukowała już wcześniej krótkometrażowy film "Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich" - wyróżniony w 2013 na Krakowskim Festiwalu Filmowym "Po Godzinach". Jest współorganizatorem imprez kulturalnych, wystaw, współpracuje przy projektach artystycznych. Od 2013 r. wspólnie z firmą Akordeonus współtworzy projekt SROKA IN MOTION - widowisko audiowizualne, na które składa się muzyka Motion Trio, malarstwo Jacka Sroki i animacje Jarosława Migonia. Firma miała istotny wkład w wystawy: "JACEK SROKA. OBRAZY W BRZUCHU LEWIATANA" - wystawa malartwa w Archeturze w 2015 roku (wspólnie z Archeton Sp. z o.o.), wystawa "JACEK SROKA. AUTOPORTRET FARMAKOLOGICZNY" w Muzeum Farmacji w Krakowie, wystawa "PRZYPADKI I INTERWENCJI JACKA SROKI" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu(2017). Produkcje multimedialne firmy wspierały do tej pory gale festiwali: OFF Camera (2015), Grechuta Festival(2015-2016). "Dziennik Obserwatora" jest pierwszym większym filmem, w którym grafiQa wzięła udział jako jeden z producentów.

 

 

Krakovia Producciones

Główną misją chilijskiej firmy Francisco Bassignana Ravinet jest tworzenie kulturalnego pomostu między Europą a Ameryką Południową. Firma realizuje i wspiera projekty między tymi dwoma kontynentami. Promuje współpracę artystów z wielu dziedzin. "Diary of a Beholder" jest pierwszym dużym projektem, w którym Krakovia Producciones bierze udział. Jej krótkometrażowa produkcja "Kids" zakwalifikowała się na festival w Cannes 2017. Firma zajmuje sie też wydawnictwem bogato ilustrowanych książek.

 

Jarosław Migoń 


Od 1993 roku projektant, twórca kreacji i efektów wizualnych do filmów, programów telewizyjnych i multimediów, reżyser. Zrealizował komputerowe efekty wizualne do filmów "Bokser"(TVN 2012) i "Nad życie"(TVN 2013), Gdzie są porozumienia Gdańskie (TVP 2017), Rzeczpospolita Zakopiańska (TVP Historia 2018), serialu Szóstka (TVN 2019). W 2013 roku wyreżyserował krótkometrażowy film "Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich", który został zauważony i wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym "Po Godzinach". Nagrodzony za "Dziennik Obserwatora"(ang. Diary of a Beholder) 3 statuetkami na World Media Festival 2017 w Hamburgu. Zdobywca Grand Prix Przeglądu Filmów o Sztuce Zakopane 2018 oraz 3 miejsca na międzynarodowym Alexandre Trauner Art Film Festival w Szolnok(Węgry). Od 2016 r. jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

 

 

Piotr Trela 

Absolwent krakowskiego Liceum Plastycznego oraz Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoją przygodę z telewizją i filmem zaczynał już po ukończeniu liceum pracując jako asystent scenografa przy realizacji teatru telewizji. Jest autorem zdjęć do teledysków, teatrów telewizji, filmów dokumentalnych i fabularnych.
Zrealizował zdjęcia min. do : “Abbadon. Anioł zagłady”, “Historia filozofii po góralsku”, “Tischner. Życie w opowieściach”, “Figurant”, “Miasteczko Kroke”, “Między kroplami deszczu”, “Marek Edelman: życie po prostu”, “Beats of freedom”, “W milczeniu”, “Anioł w Krakowie”, “Zakochany Anioł” i  “Dziennik Obserwatora
Zajmuje się też reżyserią światła w teatrze. Jako operator kamery wiele lat współpracował z TVP i TVN.