Data:25 kwietnia 2017

Złoty Glob na World Media Festival 2017

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie z Hamburga."Gratulacje - DZIENNIK OBSERWATORA jest zwycięzcą tegorocznej edycji WorldMediaFestival! Przekażcie dobre wieści .. " i to właśnie czynimy! Nasz film zdobył najwyższą nagrodę w kategorii DOKUMENT: SZTUKA.

Jako zwycięzca jednej z kategorii DZIENNIK OBSERWATORA (ang. tyt. DIARY OF A BEHOLDER) nominowany jest do nagrod intermedia-globe-Grand Prix i intermedia-globe-Grand Award. Laureaci Grand Awards i Grand Prix zostaną ogłoszeni wieczorem podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się 10 maja w Hamburgu.

 

Organizowany w Hamburgu od 2000 roku World Media Festival jest jednym z najważniejszych wydarzeń medialnych w Europie. W tym roku, w różnych kategoriach, nagrodzone zostały także inne produkcje z Polski. Złote Globy otrzymały dokumenty TVN: „Ciało i krew” Martyny Wojciechowskiej i Katarzyny Białek oraz  „Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność” Małgorzaty Łupiny. Srebrny Glob otrzymał dokument „Pyszne Peru”(także Małgorzaty Łupiny) oraz serial "Bell Epoque" i kontynuacja hitu TVN sprzed paru lat - "Listy do M.2".